Close SplitView Logo Menu
logo

شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی مهرآداک

يك معماری تازه ، خالق يك زندگی تازه

طراحی و اجرای ویلا

طراحی و اجرای ویلا

در طراحی ویلا انجام مدل سازی و طراحی معماری با ایجاد تصاویر ذهنی و واقع گرایانه بین معماران بیشترین نمود را پیدا میکند. خلاقیت معماری یک آرشیتکت در فرآیند طراحی برای رسیدن به بهترین فرم و زیبایی سنجیده شده در طراحی فضاهای مختلف مخصوصا طراحی ویلا به اوج شکوفایی خود میرسد.

چرا طراحی ویلا؟

مدل سازی و یا نقشه کشی ویلا یا نقشه ریزی ویلا جزو عناوینی در رشته معماری هستند که تنها به ظاهر ویلا مربوط نمی شوند بلکه شامل استفاده درست از کانسپت های محیطی، ترسیم تصویر ذهنی و اصول طراحی ویلا می شود.

طراحی پلان ویلا، طراحی فضاهای موجود حتی بلااستفاده، فضای بکر و منحصر بفردی را در اختیار معماران خلاق میگذارد تا با هوش وتخصص خود کانسپت طرح را با توجه به ایده آل های کارفرما آغاز کرده و پیش طرح یا اسکیس طراحی ویلا را ارایه دهد.

درباره ما

گروه معماری مهرآداک با داشتن بهترین آرشیتکت ها و تجربه بیش از 10 سال این نوید را به کارفرمایان می دهد که با بیش از 100 نمونه کار طراحی ویلا و 30 پروژه ساخت ویلا، تضمین میدهیم هیچ نیازی را در هیچ یک از مراحل کار از طراحی تا مشاوره و اجرا نداشته باشند و با آسودگی خاطر پروژه خود را به اتمام برسانند.

تماس با ما و مشاوره

چگونه طراحی ویلا انجام می شود؟

در شرکت معماری فرزانه هاشمی (مهرآداک) ، پس از ورود کارفرما، نمونه طراحی های ویلا که بالغ بر 100 پروژه طراحی در این شرکت انجام شده است قرار می گیرد، در واقع این مرحله که پیش از صحبت با کارفرما انجام می شود و میتواند این اطمینان خاطر را برای کارفرما ایجاد کند که با چه شرکتی قصد امضای قرارداد را دارد، برای شرکت ما بسیار مهم و حایز اهمیت است.

پس از اینکه طراحی ویلا به صورت ذهنی انجام شد، در صورت تمایل کارفرما برای امضای قرارداد ابتدا طراحی پلان ویلا، طراحی نمای ویلا، طراحی محوطه ویلا، طراحی داخلی و در انتها به خواست کارفرما اجرای ویلا آغاز می شود. در تمامی مراحل طراحی و اجرای ویلا می توانید به طور تخصصی از کارشناسان مجرب شرکت معماری مهرآداک مشاوره بگیرید.

طراحی پلان و کانسپت اولیه ویلا

بعد از بستن قرارداد و مشخص کردن جزئیات انجام کار برای طراحی ویلا و توافقات اولیه، طراحی پلان اولیه توسط معمار آغاز می شود، پلان ویلا باید مطابق با سلیقه و نیازهای کارفرما و اصول کلی انجام پذیرد. در این مرحله باید سبک طراحی ویلا نیز انتخاب شود که شامل ویلا مدرن ، ویلا کلاسیک ، و ویلا روستیک می باشد.

پس از مراحل بالا اسکیس یا طراحی اولیه ویلا انجام می شود و در ادامه پس از جلساتی برای رفع ایرادات احتمالی، طرح اولیه ترسیم و طراحی اتود اولیه ویلا تکمیل می شود.

طراحی اصلی ویلا چه زمانی آغاز می شود؟

پس از پایان یافتن طراحی پلان و طرح اولیه(اسکیس)، معمار با به کار گیری ابزارهایی که دارد ( طراحی با برنامه 3DMAX انجام می شود) و بر اساس طرح اولیه و پلان طراحی ویلا را آغاز میکند.  مدت زمان مورد نیاز برای انجام این پروسه توسط مدیر آتلیه به کارفرما اعلام خواهد شد. در واقع اوج خلاقیت و معماری در طراحی ویلا در این مرحله نمایان می شود. تصویری که معمار در ذهن دارد با هوش و خلاقیت وی با هم آمیخته شده و کمک میکند تا ترسیم و دیزاین با حس زیبایی شناختی یک طراحی ویلا رویایی مطابق با سلیقه کارفرما ارائه کند.

پس از گرفتن رندر، کارفرما این حق را خواهد داشت تا بر اساس خروجی، طرح را ویرایش کند.(ضوابط این کار در قرارداد قید خواهد شد)

در ساخت ویلا چه چیزهایی را باید مورد بررسی قرار دهیم؟

 1. منابع مالی را به دقیت بررسی کرده و مورد توجه قرار دهید.
 2. شرکتی را انتخاب کنید تخصص کافی داشته باشد.
 3. حتما در روند طراحی قرار بگیرید و با طراح یا معمار پروژه در تماس باشید. ( بهترین راهنمای شما برای طراحی ویلا )
 4. مجوز های لازم برای ساخت ویلا در منطقه خود را مورد بررسی قراردهید و هماهنگی های لازم را انجام دهید.
 5. با برنامه ریزی کار را شروع کنید و از کارشناس کمک بخواهید.
 6. از افراد متخصص مشورت بخواهید و به بهترین شکل از آن استفاده کنید.
 7. سبک طراحی خود را با دقت انتخاب کنید و در مورد مزایا و معایب آن تحقیق کنید.

برای داشتن یک ویلای زیبا ، طراحی ویلا مهم و تاثیر گذار است

انکار پذیر نیست که ساخت ویلا در دنیای امروز در نقاط مختلف کشور رایج شده است اما هر طرحی برای یک خانه ویلایی با کیفیت از نظر راحتی و زیبایی نمیتواند مورد پسند و تایید کارفرما قرار بگیرد و هنر آرشیتکت و اهمیت طراحی ویلا در اینجا کاملا مشخص می شود.

طرح خوب از مهمترین زیر ساخت ها برای یک ویلای لوکس و شیک، است.

طراحی اصولی و درست ویلا با نگاهی هنرمندانه به ویژگی هایی از قبیل سایت پلان ویلا، ابعاد و متراژ زمین، تعداد طبقات و سبک ویلا و همچنین خواسته ها و نیاز کارفرما انجام می شود. قبل از اینکه مرحله ساخت آغاز شود باید طرح و پلان ویلا مجسم شود. نرم افزارهای پیشرفته مدلسازی که امروزه در دسترس است این امکان را برای کارفرما به وجود می آورد تا قبل از ساخته شدن ویلا طرح آن را به صورت سه بعدی و واقعیت مجازی مشاهده کنند و تغییراتی مورد نظر در قالب استانداردهای طراحی را بر روی آن اعمال کنند. در واقع میتوان نتیجه گرفت برای ساخت یک ویلای شیک و منحصر بفرد طراحی درست و اصولی از مهمترین ارکان می باشد و در صورت توجه لازم به این مرحله است که خروجی نهایی پاسخگوی نیاز تمامی ساکنین و مصرف کنندگان ویلا خواهد بود.

طراحی درست و اصولی ویلا هزینه های شما را کاهش میدهد

هزینه طراحی ویلا به هیچ عنوان نباید جزو هزینه های اضافی در نظر گرفته شود. هزینه ای که برای رسیدن به یک طرح خوب صرف می شود، میتواند هزینه ساخت ویلا را به طور قابل توجهی کاهش دهد. چرا که تخصص و تجربه طراح خوب میتواند اشتباهات و اشکالات را به حد اقل برساند و به این شکل هزینه های تغییر طرح در حین اجرا کاهش یافته و همچنین مدت زمان ساخت پروژه که خود نیازمند انرژی و منابع مالی بسیاری می باشد کنترل می شود.

طراحی و اجرای خوب منجر به ایجاد ارزش افزوده در پروژه های ساختمانی و به خصوص ویلایی می شود.

اگر چه سلایق متفاوتی در انتخاب سبک های مختلف  طراحی ویلا وجود دارد، اما داشتن برنامه فیزیکی درست و جانمایی اصولی فضاهای مورد نیاز و همچنین یک نمای متعادل میتواند مورد توجه عموم مردم باشد. این نماها معمولا بعد از گذشت چند سال جذابیت خود را حفظ کرده و حتی قیمت ویلا را افزایش می دهند.

طراحی ویلا چه زمانی آغاز می شود؟

موارد بسیاری در این مورد تاثیر گذار هستند. معمولا زمین بعد از خرید و آماده سازی در اختیار طراح ویلا قرار میگیرد.

طراحی ویلا دارای فرآیندی چند مرحله ای می باشد که از کانسپت و ایده پردازی اولیه آغاز و تا ترسیم نقشه های اجرایی و فاز دو ادامه پیدا میکند.

زمان بندی و مشخص کردن تایم شیت را فراموش نکنید

مشاوره گرفتن از یک طراحی و معمار حرفه ای میتوان به طور حدودی مدت زمان مورد نیاز برای هر مرحله را براورد کرد که بسته به وسعت طرح و متراژ پروژه این زمان کاملا تغییر میکند.

فصل ساخت و ساز را در نظر بگیرید

در فصل های سرد سرعت ساخت و ساز به شدت کند می شود و از این رو توصیه می شود در این زمان تهیه نقشه ها و طراحی انجام شود و مرحله ساخت در فصل های مناسبتر اغاز شود.

ویژگی سبک های مختلف طراحی به همراه نمونه کار طراحی ویلا

نمونه طراحی ویلا میتواند مجموعه ای از ویلاهای لاکچری و شیک همچنین ویلاهای کوچک مینیمال و ساده باشد. اگر شما به دنبال سادگی ، تجدد و محیط های روشن و به دور از نقش و نگار اضافه هستید سبک طراحی ویلای مدرن را به شما توصیه میکنیم.

نمونه کارهای طراحی ویلای مدرن گروه ویلا سازی مهرآداک در تمام نقاط کشور شامل طراحی ویلا یک طبقه، دوبلکس و تریبلکس می باشد که هر یک از  نمونه دارای المان و شاخصه های مختلفی است که منحصرا مطابق با ویژگی های سایت پلان و خواسته و نیاز کارفرما صورت گرفته است.

با وجود اینکه تفاوت های بسیار زیادی در طراحی و ساخت ویلاها وجود دارد، استفاده وسیع از شیشه در نما، ارتفاع زیاد سقف ها و فضاهای نیمه باز، فضاهای روشن و دلباز از المان هایی هستند که در سبک های مختلف ویلا مشاهده می شوند.

طراحی ویلا علاوه بر زیبایی و جذابیت های بصری باید از نظر ساختاری نیز استقامت بالایی داشته باشد و همچنین هماهنگی مناسبی با فضای پیرامون و طبیعت اطراف داشته باشد.

طراحی ویلا مدرن

یکی از گرایش ها در بخش طراحی ویلا که بر مبنای ویژگی های معماری مدرنیسم انجام میشود سبک طراحی ویلای مدرن می باشد. طراحی حجم و نقشه ویلای مدرن و طراحی نمای ویلا مدرن در این رویکرد قرار میگیرند.

امروزه این سبک را به عنوان یکی از سبک های جهانی یاد میکنند. تاریخچه طراحی ویلای مدرن متعلق به مکان و زمان مشخص و خاصی نیست و از این رو سبک مدرن در زمینه طراحی و اجرای ویلا و محوطه سازی ویلا مورد توجه بسیاری از فعالان حوزه ساخت و ساز می باشد.

قالب ویلای مدرن میتواند در ساختار ویلا آپارتمان ، ویلا فلت یا یک طبقه ، ویلا مدرن دوبلکس استفاده بشود.

یکی از ویژگی های طراحی نمای ویلا مدرن سطوح شیشه ای وسیع است که در واقع ترکیبی از احجام ساده می باشد. این باز بودن فضا و بازشوهای بزرگ، فضای داخل ویلا را روشن و دلباز میکند و باعث اتصال محیط خارج و داخل ویلا می شود. این گونه احجام ارتباط قوی با فضای محوطه ایجاد میکند و حس متفاوتی از فضا به وجود می آورد.

مصالح ساخت ویلا مدرن

ویلاهای مدرن عموما از بتن و سیمان ساخته می شوند و رنگ غالب در این سبک رنگ های سفید و مشکی و رنگ های خنثی می باشد.

اگر چه بتن و فولاد یکی از مهمترین متریال ها در طراحی ویلای مدرن می باشد اما دنیای معاصر و پست مدرن دارای تنوع بالاتری برای استفاده از متریال ها برای ساخت ویلای مدرن و اجرای نمای ویلا در اختیار ما قرار می دهد.

ویژگی های شاخص ویلا مدرن:

 • سادگی
 • کارایی و عملکرد گرایی
 • توجه و تطابق با طبیعت
 • حذف جزئیات اضافی و المان های بی استفاده
 • شفافیت و ترکیب بندی مناسب
 • پلان های باز و منعطف
 • ترکیب احجام مکعبی و خالص به ساده ترین شکل ممکن

اصول مدرنیته در طراحی مدرن ویلا با در نظر گرفتن ساده گرایی این سبک دید جهانی و متفاوتی را در ساخت ویلا ایجاد کرده است.

از ویژگی های اصلی این مدل ویلا ها یک نمای ساده با فضاهای داخلی روشن و پر نور و ترکیب های حجمی خلاقانه است.

ترکیب و استفاده از کرتین والهای شیشه ای، متریال بتن و سیمان و کشیدگی حجم ها به همراه نقشه ویلایی باز با دسترسی های آزاد طرفداران بسیاری دارد.

اگر چه اصول اجرای ویلا مشخص است اما طرح های خلاقانه با تکیه بر رویکردهای گوناگون در بحره گیری از آنها با در نظر گرفتن خواسته ساکنان ویلا و ایده های اولیه طراحی، منجر به خلق فضاهایی متفاوت و خاص می شود.

طراحی ویلا دوبلکس

یکی از پر طرفدارترین ویلاها است که طبقات با راه پله های داخلی به شکل آزاد و نا محصور به هم مرتبط می شوند. سقف این شکل از راه پله ها، سقف طبقه آخر است و اصطلاحا ووید دار هستند. که همین موضوع باعث دلباز شدن و روشنی بسیار مناسب فضا ها می شوند.

این ویلا ها در اغلب موارد برای سکونت یک خانواده هستند در نتیجه ویلاهای دوبلکس و نیمه دوبلکس از نظر طراحی بسیار مطلوب هستند.

ویلای دوبلکس از لحاظ فیزیک بصری باعث توسعه فضا می شود که یکی از مهمترین مزایای اجرای ویلای دوبلکس محسوب می شود. همچنین طبقات می توانند از طریق یک راه پله شاخص با فرمی جذاب به یکدیگر مرتبط شوند.

نقشه و پلان ویلای دوبلکس

سازماندهی پلان ویلای دوبلکس باید طوری باشد که فضاهای عمومی و خصوصی در ترازهای ارتفاعی متفاوتی قرار بگیرند. معمولا دیاگرام و چیدمان فضاها بدین گونه است که اتاق نشیمن و پذیرایی که بیشترین مساحت را به خود اختصاص می دهند به همراه آشپزخانه، اتاق ناهار خوری به همراه یک سرویس در نزدیک ترین جای ممکن در طبقه پایین و اتاق خواب ها یک حال خصوصی با سرویس و حمام، تراس و بالکن در طبقات بالا تعریف می شوند.

نکته قابل توجه اینکه در طراحی ویلاهایی که دارای شاه نشین هستند یک نشیمن بسیار مجلل که دید مناسبی به پیرامون دارد در بالاترین طبقه قرار میگیرد.

در اقلیم هایی که از نظر آب و هوایی شرایط سختی دارند و همچنین سایت آنها در قسمت های شیب دار و تند قرار دارد، این امکان وجود دارد که فضاهای خصوصی مثل اتاق خواب ها در پناه زمین و سطوح پایینی تعبیه شوند و در طبقه بالا فضاهای نشیمن عمونی قرار بگیرند تا به بهترین شکل از منابع نور و گرمای خورشید در محیط داخلی ویلا بهره مند شد.

شناخت ویژگی های این سبک دارای اهمیت ویژه ای است که گروه معماری مهرآداک دارای بیش از 100 نمونه کار ویلای دوبلکس و غیره است که هر یک از نمونه کارها به نحوی در قسمت راه پله، نقطه کانونی، قسمت دوبلکس ویلا ها و فضاهای دالی دارای ویژگی های منحصر بفرد و جالب توجهی است.

ساخت و طراحی این سبک ویلا در رویکردهای متفاوتی از سنتی تا مدرن قابل انجام می باشد.

ویلا کلاسیک دارای تزئینات زیاد و دکوراسیون داخلی بسیار تجملی می باشد و این در حالی است که در طراحی ویلاهای مدرن دوبلکس تکیه طراح بر روی سادگی و ارتباط درست بین فضاهای مختلف است.

توجه داشته باشید که طراحی نمای ویلای دوبلکس با در نظر گرفتن کانسپت طراحی و ویژگی های پلان ویلایی دوبلکس انجام می شود.

 از ویژگی های ویلا دو طبقه ، ارتفاع زیاد برای سقف ها در کنار شیشه بندی های گسترده و سرتاسری است.

نمونه طراحی ویلا

نمونه های طراحی ویلا با در نظر گرفتن مواردی از قبیل متراژ، سبک طراحی و خواسته های کارفرما ویژگی های متفاوتی دارد. از این رو طراحی خانه ویلایی میتواند بسیار خاص و منحصر بفرد انجام شود. نمونه های متنوع طراحی ویلا دامنه وسیعی از ویلاهای کوچک تا طراحی و اجرای ویلاهای بزرگ و لوکس را شامل می شود. در نظر داشته باشید ویلا هایی که با فضای سبز در بر گرفته می شوند، در غالب باغ ویلا نمود پیدا میکنند. به همین جهت طراحی باغ ویلا در شاخه طراحی محوطه نیز تقسیم بندی می شود.

طراحی ویلا در یک سایت و باغ با ادغام ویلا و طبیعت باعث ایجاد یک فضای اقامتی بسیار مفرح و دلنشین می شود.

توصیه میکنیم قبل از تصمیم گیری در مورد سبک های طراحی ویلا ابتدا نمونه ها و ویژگی های هر یک را به درستی بررسی کنید تا با یک تصمیم درست و منطقی وارد پروسه ساخت و ساز ویلا بشوید.

نمونه کارهای ما مجموعه ای کامل است از،انواع سبک ها در مناطق مختلف با شرایط و متراژ گوناگون که به راحتی می توانید با بررسی آنها سبک مورد علاقه خود برای طراحی و اجرای ویلا را انتخاب کنید.

در این میان لازم به ذکر است که پلان و نقشه انجام شده برای هر پروژه با در نظر گرفتن نیازهای کار،رما و استفاده کنندگان از ویلا ، منحصرا انجام می شود.

طراحی ویلای تریپلکس

در طراحی ویلای تریپلکس فضاهای بیشتری در ارتباط عمودی با یکدیگر تعریف می شوند. از ویژگی های مشابه این ویلا با ویلای دوبلکس، ارتباط آزاد بین طبقات می باشد. همچنین در طراحی این ویلا میتوان راه پله را در سه طبقه هم راستای هم با ووید مشترک اجرا و با یکدیگر مرتبط ساخت.

در این ویلاها مطابق با چیدمان فضاها در پلان میتوان ایتم ها و کاربری های متفاوتی را تعریف کرد.

طراحی ویلا ایرانی

در طراحی معماری یکی از سبک های بسیار محبوب سبک ایرانی است که در حوزه طراحی و ساخت ویلا نیز طرفداران بسیاری دارد. اگر چه ساخت ویلا به دلیل ماهیت لوکس و حس ییلاقی که دارد در شهرهای مختلف با رویکردهایی تقریبا مشابه انجام می شود، اما مواردی از قبیل فرهنگ، مذهب، و شیوه ی زندگی مردم تاثیر بسیار زیادی بر روی فضا سازی ها می گذارد.

مبنای ویلا ایرانی میتواند طراحی ویلاهای سنتی با دیدگاهی مدرن باشد. در ویلاهای ایرانی ویژگی هایی از قبیل ترکیب احجام، شفافیت، و ارتباط وسیع فضاهای داخلی و خارجی با سنت های معماری ایرانی ترکیب شده و سبک جدیدی را برای طراحی ویلا ایجاد میکنند.

طراحی ویلا لاکچری

ویلای لاکچری اصطلاحی است که برای ویلاهای لوکس و بزرگ استفاده می شود. ویلاهایی که پتانسیل بسیار بالایی برای در زمینه فضا سازی و ایجاد فضاهای خلاقانه دارند. اگر میخواهید تمامی نیازهای خود را در ساخت ویلا اعمال کنید این سبک مناسب شماست.

این ویلاها نیز در بسیاری از نقاط کشور با شرایط اقلیمی و آب و هوایی مختلف توانسته اند توقعات و خواسته های متفاوت کارفرمایان را برآورده سازند.

ویژگی مشترک بین تمامی ویلاها، ایجاد تجربه اقامتی لذت بخش و مطلوب برای ساکنان می باشد. یکی از آیتم های مهم در طراحی ویلا قرار گیری فضاهای تفریحی و ورزشی است.

پلان ویلایی مبنای ترسیم نقشه های ویلایی مدرن و لوکس است که ترکیب مناسبی از فضاهای بزرگ و اصلی در کنار فضاهای خدماتی و درجه دو می باشد.

 طراحی داخلی ویلاهای لاکچری با استفاده از ایده های خاص و بی نظیر همچنین متریال های درجه یک و لوکس انجام می شود. همچنین طراحی نما با فرم های خاص و ترکیب احجام با سطوح شیشه ای وسیع شکل میگیرد که همین پنجره های بزرگ با کرتین وال های شیشه ای حس سیالیت و متفاوتی را ایجاد می کند.

از دیگر شاخصه های ویلا، وجود فضاهایی روشن با راه پله های زیبا و آزاد در کنار سقف و کف مسطح و سیقلی است که مجموعه ای کاملا چشم گیر و خیره کننده به وجود می آورد.

ایده های طراحی ویلا

ایده های طراحی در مراحل اتودهای اولیه برای رسیدن به حجم و فضاسازی های مناسب نشات میگیرد. محدودیت های موجود در هر پروژه و با استفاده از فرم های آزاد طراحی ویلاهای متعددی را میسر می سازد. با بررسی و مشاهده نمونه کارهای اجرا شده میتوانید ایده ها و خواسته های خود را با طراحان ما در میان گذاشته تا طراحی خانه ویلایی شما را انجام دهیم. حتی اگر ایده خاصی برای اینکار ندارید کافی است تنها تصورات و ذهنیت های رویایی خود را بیان کنید  تا طراحان ما با خلاقیت خود تصور شما را با بهترین کانسپت اولیه خلق کنند.

پلان ویلای دوبلکس مدرن

فضاهای داخلی ویلا در راستای جهت گیری، متراژ و ارتباطات بین فضاهای مورد نیاز تعریف می شوند. ویلا باید بر مبنای سایت پلان و کانسپت طراحی انجام شود همچنین لازم است به توپوگرافی و شیب زمین هم توجه کرد. توصیه میکنیم نمونه هایی از پلان های طراحی شده در گروه ما را بررسی کرده و یک لیست از خواسته های خود تهیه کنید و توجه داشته باشید که این ویلا محل زندگی ییلاقی یا دایمی شما خواهد بود پس لازم است علاوه بر موارد تخصصی، اسایش و راحتی شما نیز در نظر گرفته شود.

از موارد مورد نیاز شما ممکن است ایجاد فضایی باز برای برگزاری مهمانی، داشتن امکانات ورزشی و تفریحی مثل سونا و استخر و همچنین اتاق بازی باشد. چیدمان و روابط فضایی صحیح برای قسمت ورودی، راهرو و راه پله، آشپزخانه و پذیرایی و فضاهای خصوصی تر مثل سرویس های بهداشتی و نشیمن و اتاق خواب با یکدیگر بسیار حایز اهمیت می باشد.

طراحی نمای ویلا

اجرای درست و اصولی نما برای ویلا باعث ایجاد ارزش افزوده برای ساختمان و ویلا می شود. نمای ساختمان و ویلا در سبک های کلاسیک، مدرن، روستیک مختلف اولین موردی است خود را بروز می دهد و در هنگام ورود به محوطه چشم ها را به خود جذب میکند. پلان ویلا تاثیر بسیار زیادی بر روی نما دارد و ایده اولیه طراحی از المانهای سبک انتخاب شده برای طراحی ویلا آغاز می شود. قرار گیری محل بالکن و تراس و همچنین ابعاد بازشوها تاثیر زیادی بر روی فرم و حجم نما دارد تعداد طبقات نیز به نوبه ی خود تاثیر بسیاری بر روی هویت وشکل نما دارد. نمای ویلای دو طبقه حس متفاوت نسبت به ویلاهای فلت و یا دوبلکس دارد.

طراحی باغچه در ویلا

در زندگی شهر نشینی امروز به دلیل تراکم بالای جمعیت و ساخت بناهای مسکونی به شکل عمودی و نزدیک به هم باعث شده تا نیاز افراد به طبیعت و فضای سبز در غالب باغ ویلا یا طراحی باغچه ویلا رفع شود. فضای باز اطراف ویلا می تواند با ایجاد یک باغچه کوچک و قرار دادن مبلمان مخصوص فضای خارجی فضایی دنج و دلنشین را ایجاد می کند که خود یکی از مهمترین نیازهای فضایی ویلا برای ساکنین می باشد.

سخن پایانی

سخن پایانی اینکه مجموعه ما در غالب یک گروه معماری که در زمینه طراحی ویلا تخصص دارد، با تکیه بر نمونه کارهای طراحی، که ما در سبک های مدرن، کلاسیک، روستیک به همراه 10 سال تجربه اجرایی گامی موثر در ارتقا سطح طراحی و اجرای ویلا با روش های جدید برداشته ایم که این مهم با تکیه بر تیم طراحی و اجرای متخصص و با تجربه ای که داریم انجام شده است.