Close SplitView Logo Menu
logo

شرکت دکوراسیون داخلی و بازسازی مهرآداک

يك معماری تازه ، خالق يك زندگی تازه

دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی

طراحی دکوراسیون داخلی و روند آن

همه انسان ها در زندگیشان همواره به دنبال آرامشند و این امر برای هرکس حداقل در خانه باید محقق شود . در واقع در فضای خانه است که میتوانیم انرژی های از دست رفته طی روز را جایگزین کنیم . دور هم جمع شدن اعضای خانواده گپ زدن و چیزهای این چنینی به ما کمک میکنند تا خستگی های روزانه را در جایی بیرون از خانه جا گذاشته و برای فردا آماده شویم .

شرکت معماری مهراداک با داشتن کادری مجرب و ماهر در زمینه ی طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی آماده ی انجام طرح های بسیار خاص و دکوراسیون داخلی لوکس برای شما می باشد پس اگر خواهان طراحی داخلی لوکس برای منزل و یا محل کار خود هستید فقط کافی است با شماره تلفن 09122524678 و یا صفحه ی تماس با ما مراجعه کنید . 
امروزه طراحی داخلی منزل و محیط کار در ایجاد آرامش نقش به سزایی دارد به شرطی که به جزییات ظریف توجه شود . گاهی توجه به همین نکته های به ظاهر کوچک نتایج بسار بزرگ و مفیدی به همراه دارد .
هرچند استفاده از میلگرد و رابیتس و متقاعب آن گچ کاری ساختمان یا سیمان سال ها درکشورمان رواج دارشته است اما در طول سال های اخیر شیوه طراحی داخلی مخصوصا طراحی دکوراسیون سقف دستخوش تغییرات زیادی شده است.
در گذشته طراحی دکوراسیون داخلی پیرو یک چارچوب  خاص بود مثلا استفاده از اشکال منظم هندسی ، دایره یا مربع مستطیل ویا ترکیبی از این اشکال بسیار متداول بوده اما امروزه معماران و طراحان داخلی سعی بر این دارند که از قرینه سازی و استفاده یکنواخت از اشکال هندسی دوری کنند و به بیان دیگر سبک طراحی داخلی کلاسیک جای خود را به طراحی داخلی مدرن در دکوراسیون داخلی و طراحی نما داده است .
طراحی داخلی و نحوه تقسیم بندی پلان ها نقش مهمی در ساختار معماری داخلی یک بنا دارد.
طراحی فضایی با انعطاف پذیری بالا  از لحاظ چیدمان و آرایش سطوح می تواند کارکردهای متفاوتی داشته باشد و باعث می شود مخاطب رضایت و آرامش بیشتری در فضا داشته باشد.
استفاده از دیوار جدا کننده های قابل حمل و سبک ، رنگ بندی های متناسب و استفاده از مصالح ساختمانی مناسب با توجه به نیازهای موجود و توجه به نحوه قرار گیری و تعامل  بین فضاهای مختلف  از جمله ویژگی هایی هستند که در کنار ساختار خاصی که برای یک پلان معماری در نظر گرفته شده بر اهمیت آن افزوده  و پاره ای از مشکلات آن را حل میکند.
معماری داخلی نقش بسزایی در کیفیت دکوراسیون داخلی ساختمان دارد نوع چیدمان ، تقسیم بندی فضا ، نوع ، جنس و رنگ کف پوش ، سقف دیوارها ، نحوه نورپردازی ، مبلمان و بسیاری عوامل دیگر تعیین کننده  زیبایی و کارایی دکوراسیون داخلی مدرن هستند .
این روزها از لحاظ روانشناسی معماری داخلی ، بر آرامش روحی و جسمی در دکوراسیون داخلی مسکونی ، بالارفتن راندمان در دکوراسیون اداری و اثر بخشی و جذب مشتری در دکوراسیون تجاری دارد . چرا که معماری داخلی در یک فضا میتواند به مخاطب حس آرامش ، امنیت ، صمیمیت و شور و هیجان بدهد و یا بالعکس حس خشونت ، ترس ، نا امنی وبی ثباتی را به مخاطب القا نماید . چیدمان داخلی میتواند با راهکارهای مناسب این معیارها را تشدید یا تضعیف نماید البته باید به این نکته توجه نمود که انسان ها تعلقات ذهنی و روحی خاص و متفاوت از هم دارند و باید فضایی طراحی شود که پاسخگوی نیازهای عموم مصرف کننده ها باشد .
امروزه مبحث طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت و نقش بسزایی در دانشگاه ها و مراکز علمی دارد به قدری که به عنوان رشته ای مجزا تدریس می شود . الگوها و ایده های مختلف اعم از طراحی داخلی کلاسیک و مدرن توسط طراحان این رشته به کار گرفته می شود و هیچ گونه محدودیتی در زمینه اجرای دکوراسیون داخلی وجود ندارد و طراح می تواند ایده های خلاقانه و بلند پروازانه خود را به اجرا در آورد .
معماری داخلی و توجه به جزییات و تزیینات ساختمان بعد از چندین دهه فراموشی و سکوت رویکردی دوباره پیدا کرده و توانسته نمودهای معماری گذشته را با الگوهای مدرنیته تلفیق نماید .
در علم معماری و دکوراسیون داخلی نیز اولویت هایی در پیش برد طرح و چیدمان داخلی فضاها وجود دارد که در این بخش تلاش کرده ایم مواردی را به اختصار توضیح دهیم

عملکرد

اولین موردی که باید مورد توجه قرار گیرد عملکرد و نحوه استفاده از فضای داخلی است . یک چهار دیواری میتواند یک اتاق خواب و یا اتاق پذیرایی و نشیمن ، اتاق اداری مطب پزشکی سالن ورزش یا مغازه و فروشگاه باشد . لازم است تا با استفاده از عواملی همچون نورپردازی و چیدمان مبلمان تقسیم می شود تا عملکرد هرکدام از فضاها مشخص گردد .

افراد

نیازهایی که یک خانواده پرجمعیت دارند با نیازهایی که یک فرد مجرد دارد متفاوت است . حتی وجود بچه های خردسال نیز نوع خاصی از تزیینات را میطلبد . خصوصیات روانی و زمانی اعضای خانواده را که باهم یا جدا ازهم در خانه صرف میکنند نیز از عوامل مهم در تزیین و آرایش و زیبایی خانه به شمار میرود لذا باید سلیقه کلیه اعضای خانواده را مد نظر قرار داد .

آسایش

در نظر گرفتن آسایش ساکنان خانه بیشتراز زیبایی در طراحی دکوراسیون اهمیت دارد . به طور مثال اتاقی زیبا اما غیر قابل استفاده به مرور به جایگاه ارواح تبدیل می شود !
محل کار و یا زندگی اگر شرایط مناسب و راحتی نداشته باشد و یا دارای فضای کسالت آور باشد  همه ی افراد را از آنجا فراری میدهد . نقش  اصلی معماری  و تزیینات داخلی در حقیقت ایجاد محیطی مناسب برای زندگی و فعالیت های انسانهاست .

ویژگی ها

منظره و دید اتاق ، میزان نور طبیعی اتاق و خصوصیات معماری داخلی اتاق باید قبل از شروع کار تزیینات معماری مد نظر قرار گرفته شود . چرا که در حین انجام کار یا انتهای کار تغییر آنها امکان پذیر نیست . در نتیجه ترکیب بندی را باید جوری انجام داد که بتوان نهایت استفاده را از ویژگی های مثبت فضا داشت .

نقشه

ساختمان اگر چه نوساز یا قدیمی باشد باید شکل فضا را به طور کامل در نظر گرفت و نقشه آن را پیاده کرد در واقع کشیدن نقشه یکی از اصلی ترین اقدامات است . تعویض مبلمان یا تغییر رنگ در طراحی داخلی امری بدون هزینه و امکان پذیر است اما مرتکب شدن یک اشتباه در نقشه ی ساختمان بعد از تمام شدن کار میتواند خسارت و هزینه اضافی در بر داشته باشد .
نقشه نه تنها فضای قابل استفاده را از قبل نمایش میدهد بلکه به کمک آن میتوان تعداد و اندازه وسایل و اثاثیه مورد نیاز را نیز مشخص کرد .

نور

علاوه بر مخص کردن مناطقی که از آنجا نور طبیعی به داخل تابیده میشود باید نحوه نورپردازی و جایگذاری دقیق چراغ های سقفی و آباژورها مشخص شود . روشنایی عمومی و نقاطی که به نور بیشتری نیاز دارند مانند فضای مطالعه و کار اهمیت خاصی دارد .

سطوح

سطوح اصلی فضا شامل کف ، سقف و دیوار است . روکش مبل ، پرده ها ، سطح درها و پنجره ها نیز سطح های کوچکتر را تشکیل میدهند .
رنگ ، طرح ، نقش و بافت در بزرگ یا کوچک کردن فضا تاثیر دارد . نقش های درهم پیچیده و رنگهای خیلی تند و گرم بر سطوح باعث جلب توجه بیشتری می شود و می تواند فضایی شلوغ و کوچک را نمایش دهد .

تزیینات

ارسی ها ، طاقچه ها ،هشتی ها ، باغچه ها  و حوضچه ها تنها تعدادی از عناصر سنتی ایران هستند . روش معماران گذشته این بوده است که با بکار گرفتن عناصر از جذابیت فرم کاسته شود و بر ارزش و اهمیت فضا اضافه شود در واقع این همان هندسه همراه با تزیینات است .
به نظر میرسد طراحی داخلی  در ایران ، از یک طرف بر گرفته از تاقچه ها و ارسی های قدیم است و از یک طرف به دکوراسیون و ابعاد و اندازه های دراماتیک و تزیینی فضاها تغییر یافته است.
به عبارتی دیگر طراحی داخلی فرایندی است که همزمان باید زیبا شناختی و عملکرد را سامان ببخشد . طراحی داخلی یک ساختمان ، داستانی است که شخصیت اصلی داستان خود انسان است در نتیجه حضورش در این فضا میتواند تداعی کننده اصولی باشد که در بالا به آنها اشاره شد .

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با شماره تلفن 09122524678 تماس بگیرید

از نمونه کارهای بازسازی ویلا ، بازسازی ساختمان ، اجرای دکوراسیون داخلی ، اجرای روف گاردن و محوطه سازی ، شرکت دکوراسیون داخلی مهرآداک دیدن نمایید .